The price of HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop start from in Bangladesh, with the lowest price from 1st January 1970. This laptops available in 1 variants ( Ryzen 5-5600U+ 16GB+ 512GB SSD+ Win10).
| Specs | Value |
|---|---|
| OS | Windows 10 Home |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Screen Size | 13.3 inches |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| RAM | 16 GB |
| Solid State Drive | 512 GB |

OSWindows 10 Home |
Resolution1920 x 1080 pixels |
Screen Size13.3 inches |
ProcessorAMD Ryzen 5 |
RAM16 GB |
Solid State Drive512 GB |
This Laptop is equipped with Windows 10 Home (64-bit) OS and comes with the warranty of 1 year Warranty.
This Windows 10 Home (64-bit) laptop has decent resolution of 1920 x 1080 pixels.
HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop comes with AMD Ryzen 5 Processor and Hexa Core Turbo Boost Upto 4.2 GHz speed. This Model comes up with 16 GB DDR4 of RAM and 512 GB of hard disk.
In terms of connectivity, this model has Anti Glare Screen, Bluetooth, Card Reader, Headphone Jack, Microphone In, WiFi, Camera, Inbuilt Microphone, Keyboard Backlit, Touchpad. HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop comes with Micro-edge, 400 nits, 100% sRGB.
HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop comes up with various features such as Micro-edge, 400 nits, 100% sRGB.
Take a look at HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop detailed specifications and features below to clear any of your queries.
+ Read More| Dimensions | 207 x 297 x 17 mm |
|---|---|
| OS | Windows 10 Home (64-bit) |
| Warranty | 1 year Warranty |
| Anti Glare Screen | Yes |
|---|---|
| Features | Micro-edge, 400 nits, 100% sRGB |
| PPI | 170 |
| Resolution | 1920 x 1080 pixels |
| Size | 13.3 inches |
| Touch | No |
| Type | IPS |
| Best 14 Inch laptops price in Bangladesh | |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Card Reader | Yes |
| Ethernet | No |
| HDMI | 1 x HDMI Port |
| Headphone Jack | Yes |
| Microphone In | Yes |
| USB Ports | 1 x USB Type-C, 1 x USB 3.0 |
| VGA | No |
| WiFi | Yes |
| Camera | Yes |
|---|---|
| Inbuilt Microphone | Yes |
| Keyboard Backlit | Yes |
| Optical Drive | No |
| Sound | HP Audio Boost |
| Speakers | Dual speakers |
| Touchpad | Yes |
| Cache | 16 mb |
|---|---|
| Generation | 5th Gen |
| Model | HP Pavilion Aero 13-be0200AU Laptop |
| Processor | AMD Ryzen 5 |
| Series | Pavilion Aero |
| Speed | Hexa Core Turbo Boost Upto 4.2 GHz |
| Brand | HP |
|---|---|
| GPU | AMD Raedon Integrated Graphics |
| RAM | 16 GB |
|---|---|
| RAM Bus Speed | 3200 MHz |
| Solid State Drive | 512 GB |
| Battery | 3 Cell Battery |
|---|