The price of Hyundai 32HDHYW1I5 32 Inch HD Ready Smart LED TV start from in India, with the lowest price from 15th March 2022. This tvs available in 1 variants 32 inch.
| Specs | Value |
|---|---|
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Total Speaker Output | 20 w |
| HDMI Ports | 3 |
| RAM | 8 Gb |
| Smart TV | Yes |

Screen ResolutionHD Ready, 1366 x 768 pixels |
Total Speaker Output20 w |
HDMI Ports3 |
RAM8 Gb |
Smart TVYes |
This model comes up with a great resolution of HD Ready, 1366 x 768 pixels and a refresh rate of 60 Hz.
As far as connectivity is concerned, it comes up with Bluetooth, Mirror Screen, Smart TV, Wi-Fi, Internet Access In Remote.
Browse the Hyundai 32HDHYW1I5 32 Inch HD Ready Smart LED TV detailed specifications and features below to clear all of your doubts.
+ Read MoreAsked From experts
| Model | 32HDHYW1I5 |
|---|---|
| Type | LED |
| Warranty | 1 Year |
| Aspect Ratio | 16:09 |
|---|---|
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Screen Resolution | HD Ready, 1366 x 768 pixels |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Output Per Speaker | 10 w |
| Total Speaker Output | 20 w |
| HDMI Ports | 3 |
|---|---|
| USB Ports | 2 |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| RAM | 8 Gb |
| Mirror Screen | Yes |
| Smart TV | Yes |
| Storage | 1.5 GB |
| Wi-Fi | Yes |
| Voltage Requirement | 100-220V |
|---|
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|