The price of Haier HED-204DGB-P 190 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 190 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity190 Litres |
Haier HED-204DGB-P 190 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Haier HED-204DGB-P 190 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator has a capacity of 190 Litres.
Browse the Haier HED-204DGB-P 190 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Haier Refrigerators |
|---|---|
| Model | Haier HED-204DGB-P 190 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator |
| Model ID | 27209 |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Temperature Control | Internal Micom |
|---|
| Power Consumption | 240 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 628 mm |
|---|---|
| Height | 1313 mm |
| Tempered Glass | Yes |
| Width | 541 mm |
| Door Alarm | Yes |
|---|---|
| Door Lock | Yes |
| Egg Tray | Yes |
|---|---|
| Ice Tray | Ice Cube Tray |
| Refrigerant | R600a |
|---|---|
| Capacity | 190 Litres |
| Best 200 L refrigerators price in India | |