

TypeMulti Door |
Compressor Warranty10years |
Weight60kg |
Toughened GlassYes |
Capacity256 L |
This Haier Refrigerators is a Multi Door fridge and a height of 156cm. Haier HRB-2764PIG-E 256 L 3 Star Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
This refrigerator has a weight of 60kg which is also decent as per the price range.
Haier HRB-2764PIG-E 256 L 3 Star Double Door Refrigerator has a capacity of Multi Door. This model has cooling features such as Temperature Control.
Browse the Haier HRB-2764PIG-E 256 L 3 Star Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read More - Read Less| Built In Stabilizer | Yes |
|---|---|
| Model | HRB-2764PIG-E |
| Model ID | 21930 |
| Type | Multi Door |
| Temperature Control | Yes |
|---|
| Star Rating | 3 |
|---|---|
| Voltage Required | 220-240V |
| Compressor Warranty | 10years |
|---|---|
| Product Warranty | 1year |
| Depth | 61.5cm |
|---|---|
| Handle Type | Recess Handle |
| Height | 156cm |
| Weight | 60kg |
| Width | 54.8cm |
| Coolpad | Yes |
|---|---|
| Door Alarm | Yes |
| Door Lock | Yes |
| Doors Count | 2 |
| Sales Package | 1 unit Refrigerator |
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
|---|---|
| Door Basket | Yes |
| Egg Tray | Yes |
| Ice Cube Box | Yes |
| Ice Tray | Yes |
| Interior Lamp | Yes |
| Removable Gasket | Yes |
| Toughened Glass | Yes |
| Capacity | 256 L |
|---|---|
| Compressor | Inverter Compressor |
| Best 300 L refrigerators price in India | |