The price of Haier HRB-2964CIS-E 276 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 276 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity276 Litres |
Haier HRB-2964CIS-E 276 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Haier HRB-2964CIS-E 276 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator has a capacity of 276 Litres (Ideal for 3-6 people). This model has cooling features such as Turbo Mode.
Browse the Haier HRB-2964CIS-E 276 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Haier Refrigerators |
|---|---|
| Model | Haier HRB-2964CIS-E 276 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator |
| Model ID | 26126 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Temperature Control | Internal Micom |
|---|---|
| Turbo Mode | Yes |
| Power Consumption | 135 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 615 mm |
|---|---|
| Handle Type | Reccessed |
| Height | 1685 mm |
| Width | 548 mm |
| Door Lock | Yes |
|---|---|
| Ice Dispenser | No |
| Water Dispenser | No |
| Door Basket | Yes |
|---|---|
| Egg Tray | Yes |
| Ice Maker Type | Twist Ice Maker |
| Ice Tray | Yes |
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Refrigerant | R600a |
|---|---|
| Capacity | 276 Litres (Ideal for 3-6 people) |
| Best 300 L refrigerators price in India | |