The price of Haier HRB-3654CIS-E 320 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 320 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity320 Litres |
Haier HRB-3654CIS-E 320 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Haier HRB-3654CIS-E 320 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator has a capacity of 320 Litres (Ideal for 3-6 people).
Browse the Haier HRB-3654CIS-E 320 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Haier Refrigerators |
|---|---|
| Model | Haier HRB-3654CIS-E 320 L 2 Star Frost Free Double Door Refrigerator |
| Model ID | 26190 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Temperature Control | Knob |
|---|
| Power Consumption | 240 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 641.5 mm |
|---|---|
| Handle Type | Reccessed |
| Height | 1600 mm |
| Width | 595 mm |
| Door Alarm | Yes |
|---|---|
| Door Lock | Yes |
| Ice Dispenser | No |
| Water Dispenser | No |
| Door Basket | Yes |
|---|---|
| Egg Tray | Yes |
| Freezer Shelves | Yes |
| Ice Maker Type | Twist Ice Maker |
| Ice Tray | Yes |
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Material | Toughened Glass |
| Refrigerant | R600A |
|---|---|
| Capacity | 320 Litres (Ideal for 3-6 people) |
| Best 400 L refrigerators price in India | |