The price of Haier HRD-2062PHG-N 185 L 2 Star Inverter Direct Cool Single Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 185 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity185 Litres |
Haier HRD-2062PHG-N 185 L 2 Star Inverter Direct Cool Single Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Haier HRD-2062PHG-N 185 L 2 Star Inverter Direct Cool Single Door Refrigerator has a capacity of 185 Litres (Ideal for 2-3 people). This model has cooling features such as Express Freezing.
Browse the Haier HRD-2062PHG-N 185 L 2 Star Inverter Direct Cool Single Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Haier Refrigerators |
|---|---|
| Model | Haier HRD-2062PHG-N 185 L 2 Star Inverter Direct Cool Single Door Refrigerator |
| Model ID | 26423 |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Express Freezing | Yes |
|---|
| Power Consumption | 230 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 611 mm |
|---|---|
| Handle Type | External |
| Height | 1267 mm |
| Width | 533 mm |
| Capacity | 185 Litres (Ideal for 2-3 people) |
|---|---|
| Best 200 L refrigerators price in India | |