

Compressor Warranty10 Years |
Capacity220 Litres |
Haier HRD-2203PSG-E 220 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Haier HRD-2203PSG-E 220 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator has a capacity of 220 Litres (Ideal for 3-6 people).
Browse the Haier HRD-2203PSG-E 220 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read More - Read Less| Brand | Haier Refrigerators |
|---|---|
| Model | Haier HRD-2203PSG-E 220 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator |
| Model ID | 26695 |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Power Consumption | 290 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 628 mm |
|---|---|
| Handle Type | Reccessed |
| Height | 1433 mm |
| Tempered Glass | Yes |
| Width | 541 mm |
| Door Alarm | Yes |
|---|---|
| Door Lock | Yes |
| Ice Dispenser | No |
| Water Dispenser | No |
| Chiller Tray | Pull Out Tray |
|---|---|
| Egg Tray | Yes |
| Freezer Shelves | Yes |
| Ice Maker Type | Normal Ice Tray |
| Ice Tray | Yes |
| Interior Lamp | Yes |
| Shelf Material | Plastic |
| Refrigerant | R600a |
|---|---|
| Capacity | 220 Litres (Ideal for 3-6 people) |
| Best 300 L refrigerators price in India | |