

Compressor Warranty10 Years |
Capacity215 Litres |
LG GL-D221ABCD 215 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
LG GL-D221ABCD 215 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator has a capacity of 215 Litres (Ideal for 3-6 people).
Browse the LG GL-D221ABCD 215 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read More - Read Less| Brand | LG Refrigerators |
|---|---|
| Model | LG GL-D221ABCD 215 L 3 Star Direct Cool Single Door Refrigerator |
| Model ID | 26168 |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Power Consumption | 230 V |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 638 mm |
|---|---|
| Height | 1355 mm |
| Width | 591 mm |
| Door Lock | Yes |
|---|
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
|---|---|
| Egg Tray | Yes |
| Capacity | 215 Litres (Ideal for 3-6 people) |
|---|---|
| Best 300 L refrigerators price in India | |