The price of LG GL-T322RSPN 308 L 4 Star Frost Free Double Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 308 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity308 Litres |
LG GL-T322RSPN 308 L 4 Star Frost Free Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
LG GL-T322RSPN 308 L 4 Star Frost Free Double Door Refrigerator has a capacity of 308 Litres.
Browse the LG GL-T322RSPN 308 L 4 Star Frost Free Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | LG Refrigerators |
|---|---|
| Model | LG GL-T322RSPN 308 L 4 Star Frost Free Double Door Refrigerator |
| Model ID | 26880 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Temperature Control | I-Micom |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 703 mm |
|---|---|
| Height | 1675 mm |
| Width | 585 mm |
| Door Lock | Yes |
|---|---|
| Ice Dispenser | No |
| Anti Bacteria Gasket | Yes (Removal) |
|---|---|
| Ice Tray | Double Twist Ice Tray |
| Interior Lamp | Yes LED |
| Refrigerant | Eco friendly |
|---|---|
| Capacity | 308 Litres |
| Best 400 L refrigerators price in India | |