

Compressor Warranty10 Years |
Capacity230 Litres |
Samsung RR24M274YR2 230 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Samsung RR24M274YR2 230 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator has a capacity of 230 Litres. This model has cooling features such as Temperature Control.
Browse the Samsung RR24M274YR2 230 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read More - Read Less| Brand | Samsung Refrigerators |
|---|---|
| Model | Samsung RR24M274YR2 230 L 4 Star Direct Cool Single Door Refrigerator |
| Model ID | 26630 |
| Refrigerator Type | Single Door |
| Temperature Control | Yes |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 594 mm |
|---|---|
| Height | 1399 mm |
| Width | 532 mm |
| Door Lock | Yes |
|---|
| Anti Bacteria Gasket | Yes |
|---|---|
| Ice Cube Box | Yes |
| Door Basket | 4 |
| Egg Tray | Yes 2 |
| Freezer Shelves | Yes |
| Ice Tray | 2 |
| Interior Lamp | Yes |
| Refrigerant | Eco friendly |
|---|---|
| Capacity | 230 Litres |
| Best 300 L refrigerators price in India | |