The price of Panasonic NR-BG341VSS3 336 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 12 Years |
| Capacity | 336 Litres |

Compressor Warranty12 Years |
Capacity336 Litres |
Panasonic NR-BG341VSS3 336 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Panasonic NR-BG341VSS3 336 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator has a capacity of 336 Litres.
Browse the Panasonic NR-BG341VSS3 336 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Panasonic Refrigerators |
|---|---|
| Model | Panasonic NR-BG341VSS3 336 L 3 Star Frost Free Double Door Refrigerator |
| Model ID | 26941 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Compressor Warranty | 12 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 2 Years |
| Depth | 660 mm |
|---|---|
| Height | 1747 mm |
| Width | 600 mm |
| Interior Lamp | LED |
|---|
| Capacity | 336 Litres |
|---|---|
| Best 400 L refrigerators price in India | |