The price of Panasonic NR-TH272CPAN 260 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator start from in India, with the lowest price from 1st January 1970.
| Specs | Value |
|---|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
| Capacity | 260 Litres |

Compressor Warranty10 Years |
Capacity260 Litres |
Panasonic NR-TH272CPAN 260 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator is one of the popular refrigerators in this price range.
Panasonic NR-TH272CPAN 260 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator has a capacity of 260 Litres (Ideal for 3-6 people). This model has cooling features such as Temperature Control.
Browse the Panasonic NR-TH272CPAN 260 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator detailed specifications and features below to clarify all your doubts regarding the fridge.
+ Read MoreAsked From experts
| Brand | Panasonic Refrigerators |
|---|---|
| Model | Panasonic NR-TH272CPAN 260 L 3 Star Inverter Frost Free Double Door Refrigerator |
| Model ID | 26374 |
| Refrigerator Type | Double Door |
| Temperature Control | Yes |
|---|
| Compressor Warranty | 10 Years |
|---|---|
| Warranty Details | 1 Year |
| Depth | 600 mm |
|---|---|
| Height | 154 mm |
| Width | 681 mm |
| Ice Maker Type | Double Twist |
|---|---|
| Shelf Material | Toughened Glass Shelves |
| Refrigerant | R-600a |
|---|---|
| Capacity | 260 Litres (Ideal for 3-6 people) |
| Best 300 L refrigerators price in India | |