The price of Redmi L32M7-RA 32 inch HD Ready Smart LED TV start from in India, with the lowest price from 8th August 2023. This tvs available in 1 variants 32 Inch.
| Specs | Value |
|---|---|
| Screen Resolution | HD Ready, 1366x768pixels |
| Total Speaker Output | 20 W |
| HDMI Ports | 2 |
| RAM | 1 GB |
| Smart TV | Yes |

Screen ResolutionHD Ready, 1366x768pixels |
Total Speaker Output20 W |
HDMI Ports2 |
RAM1 GB |
Smart TVYes |
This model comes up with a great resolution of HD Ready, 1366x768pixels and a refresh rate of 60 Hz.
As far as connectivity is concerned, it comes up with Ethernet, Bluetooth, Smart TV, Wi-Fi, Internet Access In Remote.
Redmi L32M7-RA 32 inch HD Ready Smart LED TV has features of smart TV such as Android TV. This TV supports apps like Netflix, Prime Video, YouTube, etc.
Browse the Redmi L32M7-RA 32 inch HD Ready Smart LED TV detailed specifications and features below to clear all of your doubts.
+ Read MoreAsked From experts
| Box Content | 1N LED TV, 1N REMOTE, 1N MANUAL, 2N BATTERY, 1N WALLMOUNTING |
|---|---|
| Model | L32M7-RA |
| Warranty | 1 Year |
| Refresh Rate | 60 Hz |
|---|---|
| Screen Resolution | HD Ready, 1366x768pixels |
| Number Of Speakers | 2 |
|---|---|
| Output Per Speaker | 10 W |
| Total Speaker Output | 20 W |
| Component Output Ports | 1 |
|---|---|
| Ethernet | Yes |
| HDMI Ports | 2 |
| USB Ports | 2 |
| Bluetooth | Yes |
|---|---|
| Other Smart Features | Android TV |
| RAM | 1 GB |
| Smart TV | Yes |
| Storage | 8 GB |
| Apps Supported | Netflix, Prime Video, YouTube, etc. |
| Wi-Fi | Yes |
| Power Consumption | 50 W |
|---|
| Internet Access In Remote | Yes |
|---|